لجن کش پنتاکس

لجن کش پنتاکس

9 محصول وجود دارد

پمپ لجن کش پنتاکس

 پنتاکسیکی از معروف ترین پمپ های ایتالیایی داخل بازار ایران می باشد که عمده شهرت خود را مدیون موفقیت پمپ های خانگی پنتاکس در بازار است.محصولات پنتاکس در بیش از 100 کشور در دسترس هستند و این خود گویای موفقیت و کیفیت این برند ایتالیایی می باشد.پنتاکس با داشتن جدید ترین تکنولوژی های ساخت پمپ در اروپا توانسته برای رقبای مطرح خود خ...

پمپ لجن کش پنتاکس

 پنتاکسیکی از معروف ترین پمپ های ایتالیایی داخل بازار ایران می باشد که عمده شهرت خود را مدیون موفقیت پمپ های خانگی پنتاکس در بازار است.محصولات پنتاکس در بیش از 100 کشور در دسترس هستند و این خود گویای موفقیت و کیفیت این برند ایتالیایی می باشد.پنتاکس با داشتن جدید ترین تکنولوژی های ساخت پمپ در اروپا توانسته برای رقبای مطرح خود خط و نشان بکشد.

محصولات شرکت پنتاکس عبارتند از:

 • انواع پمپ آب خانگی و مصارف عمومی، مانند مدل های CM - CB - PM 
 • انواع پمپ های چدنی سانتریفیوژ پنتاکس مانند مدل های CR - CS - CH - CA - CMnorm
 • انواع پمپ استیل پنتاکس مانند مدل های INOX - MPX 
 • انواع پمپ مستغرق پنتاکس مانند مدل های GM - GQG - GXR - GX - GQR - MP
 • انواع پمپ شناور پنتاکس DP - DX - DG - DH - DV - DM - DC - DT
 • انواع پمپ خودمکش پنتاکس مانند مدل های CAM - JMC - CAB - INOX - AP
 • انواع پمپ های طبقاتی پنتاکس مانند مدل های  MXP - ULTRA 3 - ULTRA 7 - MP_A - ULTRA_V - 
 • انواع بوستر الکتروپمپ پنتاکس

انواع پمپ لجن کش پنتاکس

پمپ لجن کش پنتاکس | سری DX

پمپ لجن کش پنتاکس سری DX از سری پمپ های مستغرق بوده که برای انتقال آب های کثیف و تخلیه فاضلاب ها استفاده می شود. این سری از پمپ لجن کش پنتاکس دارای بدنه ای استیل می باشد که در سایز هایی با دهانه های خروجی 1و1/2 و 2 اینچ تولید می گردد. سری DX پمپ لجن کش پنتاکس سیالاتی تا دمای 40 درجه سانتی گراد و حاوی ذرات معلق تا 28mm را تا ارتفاع 10 متر پمپاژ می کند. از ویژگی های پمپ لجن کش پنتاکس می توان به کیفیت بالای ساخت ، راندمان بالا ، استفاده از بهترین متریال ، داشتن موتور عایق شده IP68 و ... اشاره کرد. از  پمپ لجن کش پنتاکس در تخلیه فاضلاب در کارخانه ها ، سیستم های تخلیه در واحد های تصفیه فاضلاب شهری، ایستگاه های فاضلاب در محله های مسکونی ، استخر گاز متان و آبیاری زمین ها استفاده می شود.

سایر اطلاعات  پمپ لجن کش پنتاکس ، کاتالوگ پمپ لجن کش پنتاکس و لیست قیمت پمپ لجن کش پنتاکس را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.شرکت پمپچی عرضه کننده پمپ لجن کش پنتاکس

حداکثر ارتفاع: 10              

دهانه خروجی : 1و1/2 - 2 اینچ             

حداکثر آبدهی : 18 متر مکعب بر ساعت

عبور ذرات جامد : حداکثر 25 mm

کلاس حفاظتی: IP 68                        

توان موتور : 1.1  تا 1.5 کیلووات 

جنس بدنه : استیل 304

جنس پروانه : استیل 304

حدکاکثر دما : 40

فلوتر : دارد

پمپ لجن کش پنتاکس | سری DG

پمپ لجن کش پنتاکس  سری DG از لحاظ فنی همانند سری DX می باشد که تنها تفاوت آن با سری DX در جنس بدنه است . به طوری که جنس بدنه سری DG  پمپ لجن کش پنتاکس از چدن می باشد. سیستم آب بند این سری از پمپ لجن کش پنتاکس از یک مکانیکال سیل دوبل بهره می برد تا امکان نشتی را بسیار کاهش دهد. پمپ لجن کش پنتاکس  سری DG قابلیت پمپاژ سیالات حاوی ذرات معلق تا 35 mm و تا دمای 40 درجه سانتی گراد را دارد. از ویژگی های پمپ لجن کش پنتاکس می توان به کیفیت بالای ساخت ، راندمان بالا ، استفاده از بهترین متریال ، داشتن موتور عایق شده IP68 و ... اشاره کرد. از  پمپ لجن کش پنتاکس در تخلیه فاضلاب در کارخانه ها ، سیستم های تخلیه در واحد های تصفیه فاضلاب شهری، ایستگاه های فاضلاب در محله های مسکونی ، استخر گاز متان و آبیاری زمین ها استفاده می شود.

سایر اطلاعات  پمپ لجن کش پنتاکس ، کاتالوگ پمپ لجن کش پنتاکس و لیست قیمت پمپ لجن کش پنتاکس را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.شرکت پمپچی  عرضه کننده پمپ لجن کش پنتاکس

حداکثر ارتفاع: 10.5              

دهانه خروجی : 1و1/2 - 2 اینچ             

حداکثر آبدهی : 18 متر مکعب بر ساعت

عبور ذرات جامد : حداکثر 35 mm

کلاس حفاظتی: IP 68                        

توان موتور : 1.1  تا 1.5 کیلووات 

جنس بدنه : چدن

جنس پروانه : استیل 304

حدکاکثر دما : 40

فلوتر : دارد

 پمپ لجن کش پنتاکس سری های DC - DT - DM

سری های DC - DM و DTR از سری های پمپ لجن کش پنتاکس چدنی می باشد که به صورت فلنچدار و رزوه ای در سایز های مختلفی تولید می شود. این مدل ها از پمپ لجن کش پنتاکس پروانه ای چدنی دارند و می توانند سیالات با غلظت بالا و حاوی جامدات سنگین را پمپاژ کنند.در زیر به معرفی مشخصات پمپ لجن کش پنتاکس در مدل های DC - DM و DTR می پردازیم :

1. پمپ لجن کش پنتاکس سری DM : این سری از پمپ لجن کش پنتاکس در دو سایز 65 و 80 و با حداکثر ارتفاع 34 متر در قوی ترین مدل و به صورت سه فاز عرضه می شود. حداکثر اندازه ذرات معلق قابل انتقال در این سری 50mm و حداکثر عمق غوطه وری 20 متر است. سیستم آب بند در این سری مکانیکال سیل دوبل می باشد.


2. پمپ لجن کش پنتاکس سری DC :  این سری پروانه باز بوده و به صورت رزوه ای یا فلنچدار در سایز های 50  و 65 و به صورت سه فاز  عرضه می گردد. ارتفاع ماکسیمم در پمپ لجن کش پنتاکس سری DC حدود 55 متر ،حداکثر اندازه ذرات معلق قابل انتقال 10mm و حداکثر عمق غوطه وری 20 متر است. سیستم آب بند در این سری مکانیکال سیل دوبل می باشد.


3. پمپ لجن کش پنتاکس سری DTRT : این سری دارای سیستم خرد کن دار می باشد که به سیالات حاوی الیاف را نیز می تواند پمپاژ کند. حداکثر ارتفاع در این سری از پمپ لجن کش پنتاکس 47 متر و دهانه خروجی 50 و 65 به دو صورن رزوه ای و فلنچدار می باشد.حداکثر عمق غوطه وری 20 متر است. سیستم آب بند در این سری مکانیکال سیل دوبل می باشد.


از ویژگی های پمپ لجن کش پنتاکس می توان به کیفیت بالای ساخت ، راندمان بالا ، استفاده از بهترین متریال ، داشتن موتور عایق شده IP68 و ... اشاره کرد. از  پمپ لجن کش پنتاکس در تخلیه فاضلاب در کارخانه ها ، سیستم های تخلیه در واحد های تصفیه فاضلاب شهری، ایستگاه های فاضلاب در محله های مسکونی ، استخر گاز متان و آبیاری زمین ها استفاده می شود.

سایر اطلاعات  پمپ لجن کش پنتاکس ، کاتالوگ پمپ لجن کش پنتاکس و لیست قیمت پمپ لجن کش پنتاکس را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.شرکت پمپچی عرضه کننده پمپ لجن کش پنتاکس

حداکثر ارتفاع: 53             

دهانه خروجی : 50 - 65 - 80        

حداکثر آبدهی : 144 متر مکعب بر ساعت

عبور ذرات جامد : حداکثر 50 mm

کلاس حفاظتی: IP 68                        

توان موتور : 1.5  تا 7.5 کیلووات 

جنس بدنه : چدن

جنس پروانه : چدن

حدکاکثر دما : 40

فلوتر : ندارد


پمپ لجن کش چیست

پمپ لجن کش مکانیزمی همانند پمپ های کف کش دارد و در رده پمپ های سانتریفیوژ مستغرق قرار می گیرد. پمپ لجن کش با قرار گرفتن در محلی که سیالات لجن دار قرار دارند ، آن ها را پمپاژ می کند.پمپ لجن کش جهت انتقال انواع فاصلاب های صنعتی و خانگی ، لجن  ، سیالات همراه با ذرات و ... مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ لجن کش دارای الکتروموتوری با کلاس حفاظتی بالا (IP68) می باشد که بسته به غلظت سیال از 750 تا 3000 دور متغیر است. به گونه ای که برای جهت پمپاژ سیالات رقیق به دور بالا و برای پمپاژ سیالات غلیظ تر ، به دور پایین تر نیاز است. پمپ لجن کش از جهت ولتاژی به دو دسته پمپ لجن کش سه فاز و پمپ لجن کش تک فاز طبقه بندی می شوند.

انواع پمپ لجن کش عبارتند از :

 1. پمپ لجن کش استیل
 2. پمپ لجن کش خرد کن دار
 3. پمپ لجن کش ضد انفجار
 4. پمپ لجن کش پنوماتیک

پمپ لجن کش استیل

پمپ لجن کش استیل برای انتقال سیالات اسیدی و خورنده استفاده می شود . این لجن کش ها با بدنه و پروانه ای از جنس استیل 316 یا استیل 304 در مدل های گوناگون تولید می گردد.

پمپ لجن کش خرد کن دار

پمپ لجن کش خردکن دار نوعی از پمپ لجن کش است که قابلیت پمپاژ سیالات دارای الیاف بلند، پارچه، لاستیک و پلاستیک را بدون انسداد مجاری پمپ داشته دارد . در قسمت ورودی این نوع از پمپ لجن کش، تیغه های برنده ای برای خرد و تکه تکه کردن پلاستیک، پارچه، چوب و ... وجود دارد.

پمپ لجن کش ضد انفجار و پمپ لجن کش پنوماتیک

این مدل ها بیشتر برای پمپاژ سیالات قابل اشتعال  و انفجار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارد.

کاربرد پمپ لجن کش

از کاربرد های پمپ لجن کش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت صنایع چوب و کاغذ
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت صنایع چرم سازی
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت مزارع پرورش ماهی و میگو
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت انتقال آب
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت کشتارگاه ها
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت صنایع ساختمانی
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت نیروگاه هاپمپاژ دوغاب و مواد ساختمانی رقیق
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت آبیاری باغها و گلخانه ها
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت انتقال آب های کثیف
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت تخلیه پس آبهای باران
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت انتقال لجن فعال فاضلاب
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت انتقال لجن پسابهاي صنعتي مخلوط
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت انتقال فاضلاب خاص با الياف بلند
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت انتقال فاضلاب صنعتي
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت انتقال انتقال انواع فاضلاب خام
 • پمپ لجن کش پنتاکس جهت لایروبی استخرها، مخازن و چاه ها

انتخاب پمپ لجن کش

برای انتخاب پمپ لجن کش عوامل متعددی وجود دارند که باید آن ها را در نظر گرفت که به بررسی مهم ترین از این عوامل می پردازیم :

ارتفاع

ارتفاع از کف ترین جایی که پمپ لجن کش در آن می نشیند تا بالاترین نقطه ای که سیال را آنجا میریزد مهم ترین عامل در انتخاب پمپ لجن کش است. نکته ای که باید در این عامل در نظر داشت این است که ارتفاع یا هد نامی هر لجن کش آن ارتفاعی است که در آبدهی « صفر » می زند. یعنی در شرایط معمول ارتفاعی کمتر از آنچه بر روی لجن کش ها درج شده است خروجی دارد. لذا بهتر است لجن کش انتخابی چندین متر بالاتر از آنچه نیاز داریم انتخاب شود.برای مثال اگر ارتفاع مورد نیازمان 38 متر است بهتر است لجن کش انتخابی بین 45 تا 50 متر ارتفاع بزند.

قطر خروجی

قطر لوله خروجی نیز عاملی بسیار مهم است چرا که به صورت مستقیم به آب دهی پمپ لجن کش مرتبط است. باید با توجه به حجم آب موجود و همچنین زمان مورد نیاز جهت تخلیه آب ، قطر لوله و به تبع آن قطر خروجی لجن کش را انتخاب کرد. قطر های معمول در خروجی لجن کش ها 1 , 1و1/4 , 1و1/2 , 2 , 2 و1/2 , 3 , 4 , 6 , 8 , 12 و ... می باشد که بسته به حجم آب موجود و نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. نکته حائز اهمیت درباره قطر خروجی لجن کش این است که نباید در خروجی آن به طور مستقیم تبدیل زد و سایز آن را تغییر داد. چرا که این امر سبب فشار به موتور و در نهایت سوختن آن می شود. بهتر است اگر مجبور به تغییر خروجی لجن کش شدیم ، ابتدا به اندازه حدودا 1.5 متر با سایز اصلی خود لجن کش لوله گذاری شود و از آنجا به بعد تغییر قطر انجام پذیرد. ارتفاع با میزان آبدهی رابطه معکوس دارد.

برق

لجن کش ها معمولا از برق AC تغذیه می کنند و بسته به توان موتور مورد نیاز لجن کش ( که معمولا در سایز های بزرگ توان های بالایی نیاز دارند ) از برق سه فاز یا تک فاز استفاده می کنند. لجن کش سه فاز و لجن کش تکفاز در ایران بیشترین مصرف را دارند.

 

سیستم قطع کننده

به طور کلی می توان لجن کش ها را به گونه ای تنظیم کرد که پس از انتقال حجم مشخصی از آب به طور خودکار لجن کش متوقف شود.برای این کار میتوان از تابلو برقی برنامه ریزی شده استفاده کرد. اما در حالت ساده تر می توان از قطع کن های برقی که در اصطلاح به آن ها شناور و یا فلوتر گفته می شود بهره برد. فلوتر ها در سایز های محدودی بر روی لجن کش ها آپارات می شوند و مکانیزم عملکرد آن ها به گونه ایست که پس از اینکه سطح آب تا حد مشخصی پایین آمد به طور خودکار لجن کش را خاموش می کند. در مکان هایی که حجم آب محدود است و امکان دارد پس از مدتی آب تمام شود و لجن کش با کارکرد خشک بسوزد بهتر است از لجن کش های فلوتر دار استفاده کرد.لجن کش ها معمولا به صورت ساده و یا فلوتردار تولید می شوند که می توان لجن کش های ساده را نیز فلوتر دار کرد.

تعمیر پمپ لجن کش پنتاکس

پمپ لجن کش پنتاکس اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ؛ خیلی کم دچار استهلاک می شود. با این حال پمپ لجن کش پنتاکس ​​​​پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می کند.تامین قطعات اصلی ، تجهیزات کافی و همچنین تعمیر کار ماهر لازمه تعمیر هر پمپی می باشد که هم راستایی این موارد می تواند پمپ لجن کش را برای مدتی طولانی به چرخه بازگرداند. از این حیث ، شرکت پمپچی صنعت توانسته است با تقویت بخش کارگاهی و تولیدی خود گامی بلند در جهت ارائه خدمات و تعمیرات انواع پمپ بردارد و بسیاری از تجهیزات صنعتی اعم از تخصصی و معمولی را به چرخه باز گرداند. با ما در تماس باشید.

Less
بیشتر
Showing 1 - 9 of 9 items