لجن کش نوید سهند

لجن کش نوید سهند

هیچ محصولی در این شاخه موجود نمی‌باشد.

پمپ لجن کش نوید سهند

پمپ لجن کش نوید سهند از محصولات صنایع پمپ سازی نوید سهند می باشد که از سال 1376 به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت پمپیران شروع به فعالیت کرد. نوید سهند با استفاده از کادر فنی و تیم طراحی مجرب و با استفاده از نرم افزارهای روز دنیا قادر است انواع الکتروپمپ های خاص مورد نیاز صنایع را طراحی و تولید نماید و به رقابت با سایر بر...

پمپ لجن کش نوید سهند

پمپ لجن کش نوید سهند از محصولات صنایع پمپ سازی نوید سهند می باشد که از سال 1376 به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت پمپیران شروع به فعالیت کرد. نوید سهند با استفاده از کادر فنی و تیم طراحی مجرب و با استفاده از نرم افزارهای روز دنیا قادر است انواع الکتروپمپ های خاص مورد نیاز صنایع را طراحی و تولید نماید و به رقابت با سایر برند های اروپایی بپردازد. این شرکت با رعایت اصول کیفی و مدیریتی توانسته است به یکی از برترین مجموعه های پمپ سازی در کشور بدل گردد.

برخی از محصولات نوید سهند عبارتند از :

 • پمپ های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 • الکتروپمپ های مستغرق لجن کش
 • الکتروپمپ های مستغرق کف کش
 • الکتروپمپ های فولادی
 • الکتروپمپ های پروسس
 • پمپ های دومکشه
 • پمپ های سفارشی

انواع پمپ لجن کش نوید سهند

پمپ لجن کش نوید سهند | سری KRT

پمپ لجن کش نوید سهند سری KRT دارای طراحی یکپارچه می باشد که این پمپ را به گزینه ای ایمن و ایده آل جهت انتقال انواع سیالات تبدیل کرده است.پمپ لجن کش نوید سهند در مدل هایی از 2 تا 10 اینچ که آبدهی هایی تا 5000 متر مکعب و فشاری تا 10 بار ایجاد می کند ، تولید می شود. این سری از پمپ لجن کش نوید سهند به صورت عمودی یک مرحله ای بوده و بسته به نوع سیال انتقالی می تواند نوع پروانه بسته ، باز ، چند پره، شعاعی و یا بدون انسداد باشد. جنس بدنه در سری KRT پمپ لجن کش نوید سهند چدن و فولاد ریخته گری شده و جنس پروانه ازآلیاژهای چدن و  آلیاژهای فولاد ضدزنگ می باشد. از ویژگی های پمپ لجن کش نوید سهند می توان به کیفیت ساخت بالا ، راندمان بالا ، تنوع گسترده تولید و ... اشاره کرد. از پمپ لجن کش نوید سهند جهت انتقال انواع فاضلاب های خانگی و صنعتی ، دوغاب ، دفع و انتقال آبهای زائد و فاسد صنعتی  و تصفیه خانه ها ، انتقال کودهای شیمیایی ،‌ مواد زائد سنگبری ها ، انتقال مایعات با آلودگی زیاد و حاوی ذرات ساینده و ... استفاده می شود.

حداکثر ارتفاع: 100 متر                

دهانه خروجی : 2 تا 10 اینچ             

حداکثر آبدهی : 5000 لیتر بر دقیقه                      

توان موتور : 1 تا 2.2 کیلووات 

جنس بدنه : چدن

حدکاکثر دما : 40

جنس پروانه : چدن

فلوتر : دارد

پمپ لجن کش چیست

پمپ لجن کش مکانیزمی همانند پمپ های کف کش دارد و در رده پمپ های سانتریفیوژ مستغرق قرار می گیرد. پمپ لجن کش با قرار گرفتن در محلی که سیالات لجن دار قرار دارند ، آن ها را پمپاژ می کند.پمپ لجن کش جهت انتقال انواع فاصلاب های صنعتی و خانگی ، لجن  ، سیالات همراه با ذرات و ... مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ لجن کش دارای الکتروموتوری با کلاس حفاظتی بالا (IP68) می باشد که بسته به غلظت سیال از 750 تا 3000 دور متغیر است. به گونه ای که برای جهت پمپاژ سیالات رقیق به دور بالا و برای پمپاژ سیالات غلیظ تر ، به دور پایین تر نیاز است. پمپ لجن کش از جهت ولتاژی به دو دسته پمپ لجن کش سه فاز و پمپ لجن کش تک فاز طبقه بندی می شوند.

انواع پمپ لجن کش عبارتند از :

 1. پمپ لجن کش استیل
 2. پمپ لجن کش خرد کن دار
 3. پمپ لجن کش ضد انفجار
 4. پمپ لجن کش پنوماتیک

پمپ لجن کش استیل

پمپ لجن کش استیل برای انتقال سیالات اسیدی و خورنده استفاده می شود . این لجن کش ها با بدنه و پروانه ای از جنس استیل 316 یا استیل 304 در مدل های گوناگون تولید می گردد.

پمپ لجن کش خرد کن دار

پمپ لجن کش خردکن دار نوعی از پمپ لجن کش است که قابلیت پمپاژ سیالات دارای الیاف بلند، پارچه، لاستیک و پلاستیک را بدون انسداد مجاری پمپ داشته دارد . در قسمت ورودی این نوع از پمپ لجن کش، تیغه های برنده ای برای خرد و تکه تکه کردن پلاستیک، پارچه، چوب و ... وجود دارد.

پمپ لجن کش ضد انفجار و پمپ لجن کش پنوماتیک

این مدل ها بیشتر برای پمپاژ سیالات قابل اشتعال  و انفجار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارد.

کاربرد پمپ لجن کش

از کاربرد های پمپ لجن کش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت صنایع چوب و کاغذ
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت صنایع چرم سازی
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت مزارع پرورش ماهی و میگو
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت انتقال آب
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت کشتارگاه ها
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت صنایع ساختمانی
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت نیروگاه هاپمپاژ دوغاب و مواد ساختمانی رقیق
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت آبیاری باغها و گلخانه ها
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت انتقال آب های کثیف
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت تخلیه پس آبهای باران
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت انتقال لجن فعال فاضلاب
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت انتقال لجن پسابهاي صنعتي مخلوط
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت انتقال فاضلاب خاص با الياف بلند
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت انتقال فاضلاب صنعتي
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت انتقال انتقال انواع فاضلاب خام
 • پمپ لجن کش نوید سهند  جهت لایروبی استخرها، مخازن و چاه ها

انتخاب پمپ لجن کش

برای انتخاب پمپ لجن کش عوامل متعددی وجود دارند که باید آن ها را در نظر گرفت که به بررسی مهم ترین از این عوامل می پردازیم :

ارتفاع

ارتفاع از کف ترین جایی که پمپ لجن کش در آن می نشیند تا بالاترین نقطه ای که سیال را آنجا میریزد مهم ترین عامل در انتخاب پمپ لجن کش است. نکته ای که باید در این عامل در نظر داشت این است که ارتفاع یا هد نامی هر لجن کش آن ارتفاعی است که در آبدهی « صفر » می زند. یعنی در شرایط معمول ارتفاعی کمتر از آنچه بر روی لجن کش ها درج شده است خروجی دارد. لذا بهتر است لجن کش انتخابی چندین متر بالاتر از آنچه نیاز داریم انتخاب شود.برای مثال اگر ارتفاع مورد نیازمان 38 متر است بهتر است لجن کش انتخابی بین 45 تا 50 متر ارتفاع بزند.

قطر خروجی

قطر لوله خروجی نیز عاملی بسیار مهم است چرا که به صورت مستقیم به آب دهی پمپ لجن کش مرتبط است. باید با توجه به حجم آب موجود و همچنین زمان مورد نیاز جهت تخلیه آب ، قطر لوله و به تبع آن قطر خروجی لجن کش را انتخاب کرد. قطر های معمول در خروجی لجن کش ها 1 , 1و1/4 , 1و1/2 , 2 , 2 و1/2 , 3 , 4 , 6 , 8 , 12 و ... می باشد که بسته به حجم آب موجود و نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. نکته حائز اهمیت درباره قطر خروجی لجن کش این است که نباید در خروجی آن به طور مستقیم تبدیل زد و سایز آن را تغییر داد. چرا که این امر سبب فشار به موتور و در نهایت سوختن آن می شود. بهتر است اگر مجبور به تغییر خروجی لجن کش شدیم ، ابتدا به اندازه حدودا 1.5 متر با سایز اصلی خود لجن کش لوله گذاری شود و از آنجا به بعد تغییر قطر انجام پذیرد. ارتفاع با میزان آبدهی رابطه معکوس دارد.

برق

لجن کش ها معمولا از برق AC تغذیه می کنند و بسته به توان موتور مورد نیاز لجن کش ( که معمولا در سایز های بزرگ توان های بالایی نیاز دارند ) از برق سه فاز یا تک فاز استفاده می کنند. لجن کش سه فاز و لجن کش تکفاز در ایران بیشترین مصرف را دارند.

 

سیستم قطع کننده

به طور کلی می توان لجن کش ها را به گونه ای تنظیم کرد که پس از انتقال حجم مشخصی از آب به طور خودکار لجن کش متوقف شود.برای این کار میتوان از تابلو برقی برنامه ریزی شده استفاده کرد. اما در حالت ساده تر می توان از قطع کن های برقی که در اصطلاح به آن ها شناور و یا فلوتر گفته می شود بهره برد. فلوتر ها در سایز های محدودی بر روی لجن کش ها آپارات می شوند و مکانیزم عملکرد آن ها به گونه ایست که پس از اینکه سطح آب تا حد مشخصی پایین آمد به طور خودکار لجن کش را خاموش می کند. در مکان هایی که حجم آب محدود است و امکان دارد پس از مدتی آب تمام شود و لجن کش با کارکرد خشک بسوزد بهتر است از لجن کش های فلوتر دار استفاده کرد.لجن کش ها معمولا به صورت ساده و یا فلوتردار تولید می شوند که می توان لجن کش های ساده را نیز فلوتر دار کرد.


تعمیر پمپ لجن کش نوید سهند

پمپ لجن کش نوید سهند اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ؛ خیلی کم دچار استهلاک می شود. با این حال پمپ لجن کش نوید سهند  ​​​​پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می کند.تامین قطعات اصلی ، تجهیزات کافی و همچنین تعمیر کار ماهر لازمه تعمیر هر پمپی می باشد که هم راستایی این موارد می تواند پمپ لجن کش را برای مدتی طولانی به چرخه بازگرداند. از این حیث ، شرکت پمپچی صنعت توانسته است با تقویت بخش کارگاهی و تولیدی خود گامی بلند در جهت ارائه خدمات و تعمیرات انواع پمپ بردارد و بسیاری از تجهیزات صنعتی اعم از تخصصی و معمولی را به چرخه باز گرداند. با ما در تماس باشید.

Less
بیشتر