کف کش پنتاکس

کف کش پنتاکس

8 محصول وجود دارد

پمپ کف کش پنتاکس

پمپ کف کش پنتاکس یکی از معروف ترین پمپ های ایتالیایی داخل بازار ایران می باشد که عمده شهرت خود را مدیون موفقیت پمپ های خانگی پنتاکس در بازار است.محصولات پنتاکس در بیش از 100 کشور در دسترس هستند و این خود گویای موفقیت و کیفیت این برند ایتالیایی می باشد.پنتاکس با داشتن جدید ترین تکنولوژی های ساخت پمپ در اروپا توانسته برای رقبای م...

پمپ کف کش پنتاکس

پمپ کف کش پنتاکس یکی از معروف ترین پمپ های ایتالیایی داخل بازار ایران می باشد که عمده شهرت خود را مدیون موفقیت پمپ های خانگی پنتاکس در بازار است.محصولات پنتاکس در بیش از 100 کشور در دسترس هستند و این خود گویای موفقیت و کیفیت این برند ایتالیایی می باشد.پنتاکس با داشتن جدید ترین تکنولوژی های ساخت پمپ در اروپا توانسته برای رقبای مطرح خود خط و نشان بکشد.

محصولات شرکت پنتاکس عبارتند از:

 • انواع پمپ آب خانگی و مصارف عمومی، مانند مدل های CM - CB - PM 
 • انواع پمپ های چدنی سانتریفیوژ پنتاکس مانند مدل های CR - CS - CH - CA - CMnorm
 • انواع پمپ استیل پنتاکس مانند مدل های INOX - MPX 
 • انواع پمپ مستغرق پنتاکس مانند مدل های GM - GQG - GXR - GX - GQR - MP
 • انواع پمپ شناور پنتاکس DP - DX - DG - DH - DV - DM - DC - DT
 • انواع پمپ خودمکش پنتاکس مانند مدل های CAM - JMC - CAB - INOX - AP
 • انواع پمپ های طبقاتی پنتاکس مانند مدل های  MXP - ULTRA 3 - ULTRA 7 - MP_A - ULTRA_V - 
 • انواع بوستر الکتروپمپ پنتاکس

انواع پمپ کف کش پنتاکس

پمپ کف کش پنتاکس | سری DP

پمپ کف کش پنتاکس سری DP با بدنه و پروانه پلاستیکی جهت تخلیه آب چاه ها و موارد انتقال آب در مقیاس کوچک کاربرد دارد. این سری از پمپ کف کش پنتاکس تا ارتفاع 8 متر و با دهانه خروجی 1 اینچ پمپاژ انجام می دهد. حداکثر دمای قابل انتقال سری DP پمپ کف کش پنتاکس 40 درجه سانتی گراد و حداکثر عمق غوطه وری 5 متر می باشد. از ویژگی های پمپ کف کش پنتاکس می توان به طراحی کوچک و جمع و جور ، کیفیت ساخن بالا ، طول عمر بالا ، کارکرد کم صدا و ... اشاره کرد.  همچنین از کاربرد پمپ کف کش پنتاکس انتقال آب گل ، آبیاری ، تخلیه چاه آسانسور ، انتقال آب ، فواره ها و آب نما ها ، استخر های پرورش ماهی و ... می باشد.

سایر اطلاعات پمپ کف کش پنتاکس سری DP، کاتالوگ پمپ کف کش پنتاکس و لیست قیمت پمپ کف کش پنتاکس را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.پمپچی عرضه کننده پمپ کف کش پنتاکس 

حداکثر ارتفاع: 8 متر                              

دهانه خروجی : 1 اینچ

انتقال ذرات جامد : تا 4 mm                     

حداکثر آبدهی : تا 7  متر مکعب بر ساعت

کلاس حفاظتی: IP 68                            

توان موتور : تا 0.5 کیلووات 

حدکاکثر دما : 40 درجه سانتی گراد

جنس بدنه : پلی پروپلین                                

جنس پروانه :  نوریل             

 فلوتر : دارد

قیمت پمپ کف کش پنتاکس 

بازدید کننده گرامی، با توجه به اینکه قیمت پمپ کف کش پنتاکس  در برهه های زمانی مختلف دارای نوسان است ، جهت اطلاع از دقیق ترین قیمت فروش پمپ کف کش پنتاکس  با ما تماس بگیرید.

کاتالوگ پمپ کف کش پنتاکس سری DP

در این زمینه بیشتر بدانید :

پنتاکس را بهتر بشناسیم

پمپ کف کش لیو

پمپ کف کش لوارا

پمپ کف کش راد

 


پمپ کف کش چیست

پمپ کف کش یا پمپ چاهی ( submersible pump )  از دسته پمپ های سانتریفیوژ مستغرق است که جهت انتقال سیالات تمیز همچون آب مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال حوضچه ای عمیق را در نظر بگیرید که قصد تخلیه آب جمع شده داخل آن را داریم . در همچنین موقعیتی بهترین گزینه برای تخلیه پساب استفاده از پمپی است که داخل حوضچه قرار گرفته و پساب را به بالا هدایت کند. این پمپ که  پمپ کف کش نامیده می شود با قرار گیری در سیال آن را انتقال می دهد. کف کش ها با توجه به اینکه در داخل سیال قرار می گیرند با حتما ضد آب بوده و الکتروموتور آن ها نیز دارای کلاس حفاظتی IP 68 می باشد. به طور کلی پمپ های کف کش به دو گروه زیر طبقه بندی می شوند :

1. پمپ مستغرق

2. پمپ شافت و غلاف 

مکانیزم کار پمپ های شافت و غلاف که در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت به این صورت بود که موتور این پمپ در بیرون از چاه قرار می گرفت و پروانه را به حرکت در می آورد . این بیرون بودن موتور از چاه از طرفی موجب تعمیر راحت الکتروموتور است  و از طرفی نیاز به موتور های IP بالا را کاهش می دهد. اما از طرف دیگر هم الکتروموتور به دلیل نمایان بودن برای مکان هایی که امنیت ندارد خطرناک است. 

 اجزای پمپ های کف کش عبارتند از:      

. پروانه                          . موتور                           . حلزون              

. محور                           . مکانیکال سیل               . کابل و ملحقات

انتخاب پمپ کف کش

برای انتخاب پمپ کف کش عوامل متعددی وجود دارند که باید آن ها را در نظر گرفت که به بررسی مهم ترین از این عوامل می پردازیم :

ارتفاع

ارتفاع از کف ترین جایی که کف کش در آن می نشیند تا بالاترین نقطه ای که سیال را آنجا میریزد مهم ترین عامل در انتخاب پمپ کف کش است. نکته ای که باید در این عامل در نظر داشت این است که ارتفاع یا هد نامی هر کف کش آن ارتفاعی است که در آبدهی « صفر » می زند. یعنی در شرایط معمول ارتفاعی کمتر از آنچه بر روی کف کش ها درج شده است خروجی دارد. لذا بهتر است کف کش انتخابی چندین متر بالاتر از آنچه نیاز داریم انتخاب شود.برای مثال اگر ارتفاع مورد نیازمان 38 متر است بهتر است کف کش انتخابی بین 45 تا 50 متر ارتفاع بزند.

قطر خروجی

قطر لوله خروجی نیز عاملی بسیار مهم است چرا که به صورت مستقیم به آب دهی پمپ کف کش مرتبط است. باید با توجه به حجم آب موجود و همچنین زمان مورد نیاز جهت تخلیه آب ، قطر لوله و به تبع آن قطر خروجی کف کش را انتخاب کرد. قطر های معمول در خروجی کف کش ها 1 , 1و1/4 , 1و1/2 , 2 , 2 و1/2 , 3 , 4 , 6 , 8 , 12 و ... می باشد که بسته به حجم آب موجود و نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. نکته حائز اهمیت درباره قطر خروجی کف کش این است که نباید در خروجی آن به طور مستقیم تبدیل زد و سایز آن را تغییر داد. چرا که این امر سبب فشار به موتور و در نهایت سوختن آن می شود. بهتر است اگر مجبور به تغییر خروجی کف کش شدیم ، ابتدا به اندازه حدودا 1.5 متر با سایز اصلی خود کف کش لوله گذاری شود و از آنجا به بعد تغییر قطر انجام پذیرد. ارتفاع با میزان آبدهی رابطه معکوس دارد.

برق

کف کش ها معمولا از برق AC تغذیه می کنند و بسته به توان موتور مورد نیاز کف کش ( که معمولا در سایز های بزرگ توان های بالایی نیاز دارند ) از برق سه فاز یا تک فاز استفاده می کنند. کف کش 12 ولت ، کف کش 24 ولت ، کف کش 110 - 120 ولت ، کف کش 220-240 ولت و کف کش 380 - 400 ولت در ایران بیشترین مصرف را دارند.

 

سیستم قطع کننده

به طور کلی می توان کف کش ها را به گونه ای تنظیم کرد که پس از انتقال حجم مشخصی از آب به طور خودکار کف کش متوقف شود.برای این کار میتوان از تابلو برقی برنامه ریزی شده استفاده کرد. اما در حالت ساده تر می توان از قطع کن های برقی که در اصطلاح به آن ها شناور و یا فلوتر گفته می شود بهره برد. فلوتر ها در سایز های محدودی بر روی کف کش ها آپارات می شوند و مکانیزم عملکرد آن ها به گونه ایست که پس از اینکه سطح آب تا حد مشخصی پایین آمد به طور خودکار کف کش را خاموش می کند. در مکان هایی که حجم آب محدود است و امکان دارد پس از مدتی آب تمام شود و کف کش با کارکرد خشک بسوزد بهتر است از کف کش های فلوتر دار استفاده کرد.کف کش ها معمولا به صورت ساده و یا فلوتردار تولید می شوند که می توان کف کش های ساده را نیز فلوتر دار کرد.

کاربرد پمپ کف کش پنتاکس 

پمپ کف کش پنتاکس کاربرد های بسیار زیادی در حوزه های صنعتی و کشاورزی دارد که در زیر تعداد از آن ها ذکر شده اند :

 • پمپ کف کش پنتاکس جهت آبیاری
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت تخلیه آب چاله آسانسور
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت سپتینک تانک
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت فواره و آب نما
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت استخر های پرورش ماهی
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت تخلیه آب گیر ها
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت انتقال مواد شیمیایی
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت حفاری چاه
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت تخلیه آب استخر
 • پمپ کف کش پنتاکس جهت مصارف خانگی

تعمیر پمپ کف کش پنتاکس 

پمپ کف کش پنتاکس اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ؛ خیلی کم دچار استهلاک می شود. با این حال پمپ کف کش پنتاکس ​​​​پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می کند.تامین قطعات اصلی ، تجهیزات کافی و همچنین تعمیر کار ماهر لازمه تعمیر هر پمپی می باشد که هم راستایی این موارد می تواند پمپ کف کش را برای مدتی طولانی به چرخه بازگرداند. از این حیث ، شرکت پمپچی صنعت توانسته است با تقویت بخش کارگاهی و تولیدی خود گامی بلند در جهت ارائه خدمات و تعمیرات انواع پمپ بردارد و بسیاری از تجهیزات صنعتی اعم از تخصصی و معمولی را به چرخه باز گرداند. با ما در تماس باشید.

Less
بیشتر
Showing 1 - 8 of 8 items